Świętowaliśmy Dzień Europy

Z niewielkim opóźnieniem, ale za to z ogromnym zaangażowaniem, obchodziliśmy we wtorek, 16 maja, Święto Unii Europejskiej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach otwartych, w ramach których obejrzeli przygotowaną przez organizatorów prezentację dotyczącą nie tylko integracji europejskiej, ale także dwóch niezwykle interesujących państw wspólnoty: Włoch i Francji. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego odśpiewania “Ody do radości”, przypomnienia o korzyściach płynących z przynależności do Unii Europejskiej oraz ciekawych informacji o krajach, które społeczność uczniowska znała właściwie wyłącznie z nazwy. 

Po części teoretycznej pojawiła się muzyczna niespodzianka, którą sprawili kolegom Adam i Paulina, wcielając się w role Rominy Power i Al Bano i wspaniale prezentując utwór “Felicita”.

Najciekawszą częścią obchodów Dnia Europy było “koło fortuny”, czyli quiz o unii, Włoszech i Francji. Do rozgrywek zgłosiło się pięć dwuosobowych drużyn, a uczniowie bardzo chętnie i sprawnie odpowiadali na pytania, za co też otrzymali odpowiednie nagrody, oczywiście w zależności od zdobytej ilości punktów. W międzyczasie nasi najmłodsi wykonywali karty pracy o tematyce europejskiej lub rysunki Syriusza. 

Na zakończenie chętne osoby wspólnie zatańczyły uproszczoną wersję belgijki – znanego wszystkim tańca integracyjnego, a każdy z obecnych na sali mógł przy wyjściu poczęstować się pysznymi domowymi croissantami.

Z zadowolonych uczniowskich oblicz można śmiało stwierdzić, że zajęcia im się podobały i niewątpliwie wynieśli z nich sporą dawkę wiedzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.