Alpakomania Tarchalin

9.05.2023 r. II grupa przedszkolna udała się na wycieczkę do Tarchalina, gdzie spotkała się z wyjątkowymi zwierzętami, jakimi są alpaki. Są to zwierzęta o bardzo łagodnym usposobieniu, więc dzieci śmiało mogły je pogłaskać, przytulić, a także nakarmić ich ulubionymi przysmakami – marchewkami.

Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawostek o ich życiu. Na ranczo przebywały także śliczne kozy, które również można było pogłaskać i nakarmić.

To był dzień pełen wrażeń, gdyż oprócz kontaktu z przyrodą dzieci spędziły miło czas na zabawie. Odpoczywały na leżakach i zjadły kiełbaskę pieczoną na ognisku.