Wycieczka do Zoo oraz galerii w Lubinie

Dnia 8 maja, uczniowie klas IV,  V, VII  oraz VIII wybrali się na wycieczkę do lubińskiego zoo oraz do galerii Cuprum Arena.

Ogród zoologiczny usytuowany jest w Parku Wrocławskim, który jest miejscem bytowania oraz gniazdowania około 70 gatunków dzikich ptaków.

Na terenie ogrodu odwiedziliśmy trzynaście wolier składających się na Szlak Ptaków, w których prezentowanych jest ok. 60 gatunków ptaków Polski i świata, a wśród nich: pawie, żurawie, orły, sowy, gęsi, bociany czarne i białe i wiele innych.  Poznaliśmy wszystkie wymienione ptaki, a następnie udaliśmy się do kolejnej atrakcji, czyli Zagrody Zwierząt Gospodarskich,

w której   hodowane są zwierzęta gospodarskie, ze szczególnym uwzględnieniem ras rodzimych, takich jak: krowa białogrzbieta, koza karpacka, koza sandomierska, owce, osły, kuce, alpaki, króliki, indyki, kozy oraz kury.

Obcowanie z tymi zwierzętami dostarczyło dzieciom wiele pozytywnych wrażeń. Radości i śmiechu, było wiele. Na koniec odwiedziliśmy jeszcze żubry, po czym udaliśmy się do galerii, gdzie każdy miał chwilę czasu wolnego.

Wróciliśmy w dobrych humorach, pełni wrażeń  i zrelaksowani.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.