„MOTYWKI”  w  „KRAINIE  WARTOŚCI”

Reprezentanci zespołu „MOTYWKI” wzięli udział w XV Przeglądzie Zespołów Artystycznych Placówek Specjalnych  pod hasłem „W krainie wartości” zorganizowanym przez SOSW w Jaworze . 

      Na deskach Teatru Miejskiego przedstawili w nowej odsłonie, po trzech miesiącach od jego prezentacji podczas apelu podsumowującego I półrocze  nauki,  montaż słowno – muzyczno – taneczny  pt.  „ŻYCZLIWOŚĆ – PODAJ DALEJ”.  Przegląd  był  doskonałą okazją do pokazania umiejętności artystycznych, wyrażenia swoich emocji oraz przekazania ważnych przemyśleń i przesłań.

Artyści poprzez słowa, muzykę oraz taniec przekazali nadzieję na lepsze jutro oraz wiarę, że w każdym człowieku drzemią ogromne pokłady dobra –   siły, która  zmienia  i daje nową jakość życia.

Te myśli znalazły odzwierciedlenie w  wyśpiewanych przez Vanessę oraz  Janka  słowach: „Rozwiń swoje skrzydła, leć ponad chmurami”.

 Na potrzeby przedsięwzięcia została stworzona dekoracja o symbolicznej wymowie.  Zespół, podobnie jak  pozostali uczestnicy przeglądu,  otrzymał  wyróżnienie,  które zostało przyznane za dobór repertuaru. Artystów obdarowano  upominkami w formie słodyczy oraz przyborów  szkolnych. Ogromną  niespodzianką była nagroda finansowa – w postaci dwóch voucherów.

Wraz z artystami czujemy  dumę oraz wdzięczność dla  organizatorów
za to,  że mogliśmy wziąć udział w tak prestiżowym wydarzeniu kulturalnym, podczas którego panowała miła i bardzo serdeczna atmosfera.

Przegląd artystyczny  w  Jaworze  udowodnił, że sztuka jest uniwersalnym językiem, który potrafi jednoczyć, wzruszać  i inspirować.

                                                                      Opiekunowie artystyczni

                                                 Lidia Jędryczka,  Katarzyna Kowaluk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.