„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

W ciepły, czerwcowy dzień,  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu obchodzony był Dzień Patrona połączony z Dniem Dziecka. Ten wyjątkowy czas dostarczył wiele atrakcji i radości zarówno młodszym, jak i starszym.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu, zostały poprzedzone złożeniem hołdu oraz przybliżeniem sylwetki  patrona Ośrodka – Janusza Korczaka. Uczniowie spotkali się przy kąciku pamięci naszego patrona, gdzie złożyli świeże kwiaty.

Kolejnym punktem dnia były występy  taneczne i wokalne naszych uczniów, zmagania sportowe oraz tradycyjny mecz piłki siatkowej: uczniowie kontra nauczyciele. Tym razem to nauczyciele okazali się lepszymi. Równolegle młodsze dzieci mogły skorzystać z innych atrakcji takich, jak: malowanie twarzy, zdobienie włosów kolorowymi warkoczykami, puszczanie baniek mydlanych różnej wielkości,  rysowanie kredą, popisy taneczne przy muzyce.

Wyjątkową atrakcją tego dnia był udział naszych dzieci w przedstawieniu teatralnym. Odwiedziła nas grupa  ‘O! Teatr” ze Śląska, która zaprezentowała interaktywny  spektakl lalkowy, oparty na motywach książki Janusza Korczaka „Król Maciuś I”.  Wszyscy odbiorcy doskonale się bawili, bardzo aktywnie uczestnicząc w tym  wydarzeniu. Tą miłą niespodziankę ufundowała Pani Starosta Urszula Szmydyńska, za co serdecznie dziękujemy.

Zwieńczeniem tego miłego dnia był pyszny posiłek spożywany na świeżym powietrzu. Nie mogło zabraknąć lodów, owoców, ciasta, soków. W porze obiadowej wszyscy posilili się ciepłymi daniami z grilla.

Pogoda nam dopisała, moc atrakcji również, ten wyjątkowy dzień możemy więc zaliczyć do bardzo udanych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.