Spotkanie teatralne w Specjalnym Ośrodku  Szkolno – Wychowawczym w Wąsoszu

Dzień Patrona  naszej szkoły w tym roku był wyjątkowy.  Mieliśmy możliwość uczestniczenia  w prawdziwym spektaklu teatralnym. Tym razem teatr przyjechał  do nas. Odwiedziła nas grupa teatralna „O! Teatr” ze Śląska, która zaprezentowała przedstawienie oparte na motywach książki naszego patrona, Janusza Korczaka, „Król Maciuś I”.

 Spektakl opowiadał historię małego chłopca, który w wieku 10 lat musiał stanąć na czele swojego królestwa w bardzo odpowiedzialnej roli króla. W czasie spektaklu dzieci przekonały się, że dorosłość nie jest taka jak nam się do końca wydaje. Wcale nie można robić tylko tego na co ma się ochotę, a już na pewno nie jest tak, że nikogo nie trzeba pytać o zdanie. W rzeczywistości trzeba podejmować decyzje i być za nie odpowiedzialnym. Należy pamiętać, że wszystko co robimy niesie za sobą jakieś konsekwencje nie tylko dla nas, ale też dla innych.

Tego wszystkiego dzieci uczyły się w czasie wspaniałej zabawy, którą gwarantował im spektakl. Było w nim mnóstwo humoru i wspólnego działania, bo jak się okazało wspólnymi siłami można zdziałać naprawdę wiele. Pojawiło się też mnóstwo zaskakujących postaci. 

To był wyjątkowy, lalkowy spektakl, w którym interaktywnie uczestniczyli wszyscy jego odbiorcy. Doskonale bawili się zarówno mali, jak i starsi widzowie. 

Serdecznie dziękujemy Pani Staroście, Urszuli Szmydyńskiej za przekazanie środków finansowych, dzięki którym to właśnie teatr przyjechał do nas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.