OSTATNI DZWONEK!

W piątek, 21 czerwca, tak jak w każdej polskiej szkole, zabrzmiał u nas ostatni dzwonek. Cała społeczność naszego Ośrodka, rodzice oraz goście, w tym przedstawiciel organu prowadzącego  pan Wiesław Pospiech- Skarbnik Powiatu,  zasiedli w odświętnie przystrojonej jadalni.

Uroczystość rozpoczęła się się od wyróżnienia przedszkolaków, kończących przedszkole. Panie Katarzyna Bursztyńskia i Magdalena Chociaj obdarowały najmłodszych dyplomami i prezentami, były oczywiście też pamiątkowe zdjęcia w biretach z paniami i mamami.

Ostatni program artystyczny w roku szkolnym przygotowali najstarsi uczniowie, kończący  branżową szkołę I stopnia, ze swymi młodszymi kolegami. Był  on pełen różnych wyrazów wdzięczności za wspólnie spędzone chwile, naukę, wsparcie i pomoc dla nauczycieli, innych pracowników Ośrodka, rodziców i młodszych kolegów. Znalazły się w nim również akcenty nawiązujące do nadchodzących wakacji.

Program rozpoczął się od  prezentacji- wspomnień z lat nauki w naszym Ośrodku, jedna była autorstwa odchodzącego ucznia- Adama Grzymka. Absolwenci swą wdzięczność wyrazili także kwiatami złożonymi na ręce Pań Dyrektor, upominkami w postaci ozdobnych makram, pamiątkowymi  brelokami dla wszystkich pracowników i tablem.  Odchodzący  też zostali obdarowani, otrzymali pamiątki  przygotowane z inicjatywy  młodszych kolegów.

Po części artystycznej  głos zabrała  pani Dyrektor- Justyna Dąbrowska, która
 w ciepłych słowach pożegnała absolwentów, wręczając im ostatnie świadectwa
i nagrody. Pani Dyrektor podkreśliła ich wkład  w życie naszego Ośrodka,  doceniła  ich osiągnięcia w różnych konkursach i zawodach sportowych.  Wśród kończących naukę jest reprezentant Kadry Polski „Sprawni- Razem” w piłce ręcznej-  Emil Dereń, który za swe osiągnięcia został wyróżniony przez pana Adama Nowaka. Podziękowania, za współpracę, troskę i zaangażowanie otrzymali również Rodzice.

Następnie pani Dyrektor poprosiła wychowawców klas o uhonorowanie wyróżniających się w nauce i zachowaniu uczniów. Pani wicedyrektor- Izabela Matuszewska wyróżnienia zaś uczniów za wysoką frekwencję, zaangażowanie w życie społeczno- kulturalne  Ośrodka.

Na koniec pani dyrektor Justyna Dąbrowska podziękowała Wszystkim pracę
w upływającym roku szkolnym 2023/2024 i życzyła wszystkim dobrych
i bezpiecznych  wakacji i wypoczynku.

Emilia Wawrzyniak i Katarzyna Kowaluk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.