Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

- powyższe słowa Janusza Korczaka były mottem Dnia Dziecka, obchodzonego w naszym Ośrodku dnia 03.06.2019 r.

foto1_2      Janusz Korczak jest naszym patronem, stąd uroczysty apel tradycyjnie poświęcony był jego postaci oraz wartościom przez niego wyznawanym. To postać nietuzinkowa, lekarz, pedagog, wychowawca, pisarz, a przede wszystkim - wielki przyjaciel dzieci, szanujący ich prawa. Każde dziecko traktował poważnie i z każdym prowadził poważne dyskusje. Zginął razem ze swoimi wychowankami w obozie w Treblince podczas II wojny światowej. Podczas uroczystego apelu nasi uczniowie obejrzeli prezentację przybliżającą życie tego wspaniałego, niezwykłego człowieka.

Kolejną częścią obchodów Dnia Dziecka były gry i zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda wyjątkowo dopisała, nasi uczniowie spędzili więc miło wiele godzin, grając w różnorodne gry, tańcząc czy zmagając się z nauczycielami w piłkę siatkową. Nie zabrakło smacznego poczęstunku w postaci owoców, lodów oraz pizzy. Uśmiechy gościły na buziach zarówno maluchów, jak i starszych uczniów. Wszyscy zgodnie twierdzili, że dzień był ciekawy i wyjątkowo udany.

Część artystyczną przygotowały panie Urszula Kwaśnica - Zielińska, Danuta Owczarek - Marcinkowska, Liliana Barwińska.

Liliana Barwińska

• foto1_1