hipoterapia w Jakubowie_2013 września 2019 r. młodzież z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wąsoszu uczestniczyła w kolejnej wycieczce w ramach projektu unijnego „Zintegrowani…”. Tym razem uczniowie zapoczątkowali serię zajęć z zakresu hipoterapii w stadninie koni w Jakubowie k. Głogowa.

Dzięki tej metodzie rehabilitacji uczniowie mają możliwość doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej, równowagi, orientacji w przestrzeni, normalizacji napięcia mięśniowego oraz zwiększenia poczucia własnej wartości i rozwijania pozytywnych kontaktów emocjonalnych.

Uczniowie, pod opieką wykwalifikowanych instruktorek jazdy konnej, poznali funkcjonowanie stadniny, zasady zachowania się w pobliżu koni, elementy uprzęży i pielęgnacji koni. Wizyta w stadninie, dla niektórych jej uczestników, była też okazją do doświadczenia pierwszej w życiu przejażdżki konno oraz do przezwyciężenia swoich lęków i obaw przed jazdą na grzbiecie konia.

Katarzyna Bursztyńska

• hipoterapia w Jakubowie_1