Europejskie Dni Dziedzictwa_2Z okazji obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa uczniowie SOSW w Wąsoszu uczestniczyli w warsztatach pt. Od drewnianej misy do porcelanowej filiżanki w  Muzeum Okręgowym w Lesznie ( 24.09.2019 r.). Działania praktyczne poprzedzone zostały zwiedzaniem tych elementów wystawy muzealnej, które odnosiły się do tematu warsztatów. Dzieci i młodzież z uwagą słuchali opowieści o  "historii naczyń", przyglądali się poszczególnym eksponatom, odpowiadali na pytania prowadzącej.

Następnie uczniowie przystąpili do działań praktycznych. Sprawdzili swą sprawność manualną, pomysłowość, kreatywność, tworząc własne naczynia z masy porcelanowej. Jako że masa szybko wyschła, mogliśmy zabrać swoje dzieła do szkoły.

Uczestnicząc w warsztatach, włączyliśmy  się w ochronę dziedzictwa kulturowego. Nie tylko zdobyliśmy wiedzę na temat naczyń, którymi posługiwali się ludzie na przestrzeni dziejów, ale odwiedziliśmy się także, dlaczego ważna jest ochrona i pielęgnowanie  różnych elementów naszego dziedzictwa.

Mamy nadzieję, że uczniowie opowiedzą w swoich domach rodzinnych o wrażeniach wyniesionych z muzeum i być może odwiedzą je kiedyś z rodzicami.

Wyjazd na lekcję muzealną zorganizowały panie: Elżbieta Kochańczyk i Katarzyna Kowaluk

• Europejskie Dni Dziedzictwa_1
  • Europejskie Dni Dziedzictwa_2