foto1_1W minioną środę, 25.09.2019 r., uczniowie klas I-III oraz IV-VIII szkoły podstawowej gościli w Gminnym Ośrodku Kultury w Wińsku. Celem wizyty był niezwykły seans filmowy w kinie sferycznym, wewnątrz kopuły w technice 3D.

Dzieci miały okazję towarzyszyć głównym bohaterom filmu, Vladimirowi – niedźwiedziowi polarnemu i pingwinowi o imieniu James, w ich podróży w kosmos na pokładzie statku kosmicznego, której celem było badanie zórz polarnych.

Film „Polaris. Tajemnice spadających gwiazd” uświadomił uczestnikom, jak wiele niesamowitych zjawisk nas otacza i jak mało o nich wiemy. Pokazane meteoryty, spadające gwiazdy, widoki z kosmosu, dostarczyły wszystkim niezwykłych emocji i niepowtarzalnych obrazów.

Aby młodzi widzowie miło wspominali wyjazd, pani Dyrektor GOK obdarowała każdego balonem.

Wycieczka bardzo podobała się uczniom, a przy okazji wiele się nauczyli.

Wyjazd zorganizowały pp. Aneta Balcerzak i Joanna Krukowska – Zdanowicz.