noc bibliotek_5Nasz Ośrodek po raz kolejny przyłączył się do „Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek" , mającej na celu popularyzację czytelnictwa (5.10.2019 r.). W tym roku  przedsięwzięcie  miało nietypowy i bardzo ciekawy charakter. Organizatorzy, czyli Biblioteka Miejska w Górze wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną,  zaprosili uczniów do pokojów zagadek, czyli escape roomów. Aby się z nich wydostać, trzeba było rozwiązać  zagadkę lub łamigłówkę. Wszystkie związane były z książką Marcina Kozioła „Skrzynia Władcy Piorunów”.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, były zagadki, rebusy i ciuciubabka. Dzięki odpowiedniemu ubiorowi i czarno-białym fotografiom mogliśmy, podobnie jak bohaterowie książki, przenieść się do czasów, kiedy żył Nicola Tesla.

W pokojach zagadek  grupy otrzymały  koperty z zagadkami, które należało ułożyć, odwrócić i dzięki  synestezji odszukać kufer, jaki pojawiał się w układance. Następnie  trzeba było go otworzyć. Kiedy kod kłódki został złamany, skrzynia uchylała wieko i ukazywała oczom graczy skarby, a były to nagrody dla każdego uczestnika zabawy.

Zabawa była przednia i pełna emocji, a czas mijał bardzo szybko. Dziękujemy organizatorom za to, że  mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawym i ekscytującym wydarzeniu.

Uczniów do zmagań w pokojach zagadek przygotowała  Emilia Wawrzyniak.

• noc bibliotek_1
  • noc bibliotek_2