Uczniowie SOSW z Wąsosza kibicują siatkarzom Cuprum Lubin

18.10.2017r. siedmiu uczniów, reprezentantów naszej placówki w siatkówce, udało się do lubińskiej Hali Widowiskowo – Sportowej RCS na mecz Plus Ligi pomiędzy Cuprum Lubin, a Zaksą Kędzierzyn – Koźle.

Nasz Ośrodek przystąpił do akcji „Promocyjne Bilety dla Szkoły” i dzięki temu mogliśmy obejrzeć wspaniałe siatkarskie widowisko.

Zaksa okazała się lepsza od gospodarzy, wygrywając 3 do 1. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Mateusza Bieńka.

Nasi uczniowie mogli na żywo obejrzeć w akcji jednych z najlepszych siatkarzy Plus Ligi. W meczu tym wystąpiło wielu reprezentantów Polski, Estonii i Słowacji. Mecz potraktowaliśmy nie tylko jako widowisko sportowe, ale także jako źródło nowinek taktycznych.

Myślę, że przystąpienie do konkursu: „Szkoła siatkarzom Cuprum Lubin kibicuje i nagrody otrzymuje” było dobrym krokiem, bowiem jest on pożyteczny dla młodych adeptów siatkówki. Jednak przede wszystkim promuje on wśród uczniów pozytywne postawy kulturalnego kibicowania zmaganiom sportowców i ciekawe spędzanie wolnego czasu. Mobilizuje też do kreatywności w dopingowaniu swoim ulubieńcom.

Nauczycielem – inspiratorem przystąpienia do tej akcji jest Leszek Stuczyk.