Cała Polska Programuje – Global Code Week

W październiku 2020, najmłodsi uczniowie naszej szkoły, brali udział w projekcie Global Code Week, którego celem było propagowanie nauki programowania u dzieci.

Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat.

Patronat honorowy projektu objęło MEN,  Ministerstwo  Cyfryzacji, Bliżej Przedszkola.

Nasi uczniowie realizowali wybrane zadania z projektu, ucząc się i jednocześnie doskonale bawiąc. Mimo, iż projekt został już zakończony, chętnie będziemy wracać do różnorodnych zadań rozwijających logiczne myślenie, realizowanych w formie zabawowej.

Liliana Barwińska