I Charytatywny Miting Badmintonowy – Niebieski

W dniach 13 i 14 kwietnia 2024 r. z inicjatywy rodziców Stefanii – przedszkolaka z SOSW w Wąsosza, Państwa Katarzyny i Bartosza Wróbel, odbył się I Charytatywny Miting Badmintonowy – Niebieski.

Celem przedsięwzięcia, oprócz przybliżenia uczestnikom idei gry w badmintona, jako alternatywnego sposobu spędzenia czasu wolnego, było zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat autyzmu.

Wydarzenie honorowym patronatem objęły – Pani Urszula Szmydyńska, Starosta Górowski oraz Pani Irena Krzyszkiewicz, Burmistrz Góry.

W ciągu dwóch dni odbyły się pokazy techniki gry w badmintona prowadzone przez zawodowych graczy, rozgrywki singlowe i deblowe oraz prezentacja technik gry dla osób niepełnosprawnych ruchowo. 

Dzięki uprzejmości Dyrektora OKF w Górze, Ryszarda Wawera, impreza odbyła się w hali sportowej „Olimpia” w Górze.

W trakcie wydarzenia zbierane były środki finansowe w ramach zbiórki publicznej na rzecz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu.  Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i udzielenia wsparcia imprezy w różnym zakresie, Dyrekcja SOSW w Wąsoszu oraz Państwo Katarzyna i Bartosz Wróbel składają serdeczne podziękowania.

 I Charytatywny Miting Badmintonowy – Niebieski był wyrazem gotowości do budowania społeczeństwa świadomego, akceptującego oraz szanującego drugiego człowieka.

Planowana jest kolejna edycja wydarzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.