Obchody  Dnia  Ziemi

Dzień Ziemi to największe święto ekologiczne na całym świecie. W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne wydarzenie. W tym roku rozpoczęliśmy świętowanie od wizyty w kinie sferycznym, które zagościło po raz pierwszy w naszej szkole. Podczas seansu dzieci  i uczniowie mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę o naszej planecie- Ziemi oraz o całym Układzie Słonecznym.

            Kolejnym działaniem w ramach obchodów Dnia Ziemi był udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. Dbamy o naszą planetę. Spośród wielu prac wyłoniono laureatów, którzy otrzymali upominki. Natomiast wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy. Wykonane prace zdobią hol naszej szkoły.

            Zwieńczeniem dnia było oczywiście wspólne sprzątanie okolicy i terenu wokół szkoły.  Na koniec wszyscy uczestnicy tego ważnego ekologicznego wydarzenia otrzymali  miano Przyjaciela Ziemi.

            Dziękujemy za  wspólne świętowanie i prace na rzecz naszego wspólnego domu- Ziemi!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.