„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września- to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ten dzień ma nawet swój hymn – piosenkę pt. „Dzień przedszkolaka ”. Rozbrzmiewała ona radośnie od rana we wszystkich salach naszego przedszkola.

Dzieci z czterech grup przedszkolnych integrowały się ze sobą, uczestnicząc we wspólnych zabawach muzyczno- ruchowych, plastycznych, konstrukcyjnych i in.

Jeszcze większą frajdę sprawił im pobyt na powietrzu – wspólna zabawa na placu zabaw, puszczanie baniek mydlanych oraz tworzenie rysunków przy użyciu kolorowej kredy. Zwieńczeniem dnia był zdrowy, owocowy i słodki poczęstunek, który dopełnił pyszny obiad.

Przedszkolaki zasłużyły na medale i piękne dyplomy. To wspaniałe święto dostarczyło dzieciom dużo zabawy i przyczyniło się do czerpania radości z bycia przedszkolakiem.