Bajkowe spotkanie

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci
z Bajek. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują i uczą. Pomagają poznać prawdy o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. 6 listopada  dzieci z Przedszkola Specjalnego w Wąsoszu włączyły się
 w  obchody tego wspaniałego święta, przebierając się wraz z nauczycielkami
w przepiękne bajkowe stroje.

Dzieci tego dnia miały moc rozrywek: rozwiązywały  bajkowe zagadki słowno-obrazkowe, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, rysowały bajkowych przyjaciół i kolorowały malowanki.

Ten magiczny dzień był również doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały czytanych bajek.

Zwieńczeniem dnia była wspólna zabawa taneczna wszystkich przedszkolaków wraz z zaproszonym gościem – myszką Mini. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Katarzyna Bursztyńska