„ Piosenka jest dobra na wszystko…”

Dnia 10 kwietnia 2024 r. w naszym Ośrodku odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod hasłem „Piosenka jest dobra na wszystko…”

W tym roku swoja obecnością zaszczycili nas przedstawiciele pięciu placówek: Zespół Szkół Specjalnych ze Żmigrodu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Głogowa, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci z Lubina, Powiatowy Zespół Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy oraz Zespół Szkół Specjalnych z Oławy.

W tym roku naszą placówkę reprezentowali uczniowie : Krzysztof Patryjas, Jakub Stróżyński, Bartosz Hecman, Krzysztof Szymusiak oraz Jan Hływa.

Cele  konkursu to popularyzacja piosenek dziecięcych i młodzieżowych oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego konkurowania ze sobą. Ocenie podlegały  nie tylko walory głosowe uczestników, ale przede wszystkim interpretacja utworów, muzykalność
 i poczucie rytmu, a także ogólny wyraz artystyczny.

Wokalne popisy wykonawców oceniało jury w składzie: pani Izabela Matuszewska– wicedyrektor SOSW w Wąsoszu, pani Katarzyna Knihnicka- nauczycielka muzyki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Lubinie oraz
ks. Tomasz Głodowicz-  katecheta  w naszej placówce.

Na rozgrzewkę uczeń Jakub Pacek  wykonał układ taneczny do piosenki „Dom”
 z repertuaru Cleo.

Uczestnicy konkursu rywalizowali między sobą w czterech kategoriach. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych- klasy I-III. Następnie na scenie pojawili się wykonawcy szkól branżowych i szkoły przysposabiającej do pracy. Jako ostatnia zaprezentowała się liczna grupa wykonawców ze szkół podstawowych- kl. IV-VIII.

Zwycięzcami zostali:

Kategoria szkoła podstawowa klasy I-III

I miejsce- Hanna Dragosz – ZSS  w Żmigrodzie

II miejsce– Krzysztof Patryjas– SOSW z Wąsosz

III- miejsce– Oliwia Prokop- ZSS z Oławy

Kategoria szkoła podstawowa klasy IV-VIII

I miejsce– Paulina Lewandowska-  ZSS w Żmigrodzie

II miejsce– Bartosz Hecman- SOSW w Wąsoszu

III miejsce– Krystian Warchoł- Nowak- SOSW w Lubinie

Kategoria szkoła branżowa

I miejsce– Nikola Szlasko – SOSW w Lubinie

II miejsce– Andżelika Burdzy – SOSW w Lubinie

Kategoria szkoła przysposabiająca do pracy

I miejsce– Juri Mastyhalsh –  ZSS w Żmigrodzie

II miejsce- Angelika Waścińska- PZSPSW w Trzebnicy

III miejsce-  Karolina Pieniądz- PZSPSW w Trzebnicy

Nagrodę GRAND PRIX otrzymała  Weronika Darmograj  przedstawicielka Zespołu Szkół Specjalnych z Oławy za profesjonalne wykonane piosenki pt. „Dobrze jest, jak jest”
z repertuaru Roksany Węgiel.

Młodzi wykonawcy prezentowali wyjątkowo wysoki poziom artystyczny. Obok zdrowej rywalizacji imprezie towarzyszył uśmiech, radość i świetna zabawa. Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek.

Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Górowskiego- panią Urszulę Szmydyńską
oraz Burmistrza Wąsosza, Pawła Niedźwiedzia.

W przerwie konkursu goście i uczniowie naszej placówki zjedli pyszny i zdrowy posiłek, przygotowany przez naszych pracowników.

Organizatorzy podziękowali również opiekunom artystycznym uczniów za pracę i wysiłek włożone w przygotowanie wykonawców do występów.

Na tym zakończył się VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Do zobaczenia za rok!

Izabela Matuszewska