• header03a.jpg
  • header06a.jpg
  • rozpoczcie_roku_szkolnego_zakup_busa_30_20190904_2010148691.jpg
  • szkola_foto.jpeg

rehabilitacja_10Od września 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu prowadzone są zajęcia z rehabilitacji ruchowej. Celem fizykoterapii jest poprawa sprawności fizycznej oraz w jak najwyższym stopniu usamodzielnienie uczniów. Terapią objęte są dzieci ze schorzeniami o podłożu neurologicznym i ortopedycznym. Zajęcia mają charakter indywidualny. W trakcie współpracy z wychowankami wykorzystuje się metody terapeutyczne, diagnozując i dopasowując terapię do indywidualnych potrzeb.

Wielki sukces! III miejsce w Jubileuszowym XV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu

    Dnia 8 października 2019r. uczniowie naszej szkoły w składzie Aleksandra Galicka, Dorota Galicka, Paulina Krawczyk, Wiktoria Przybylak , Mateusz Lewicki już po raz piętnasty wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu, zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej. Celem konkursu jest propagowanie wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie zdrowego stylu życia.

święto pieczonego ziemniaka_13W czwartek 3 października 2019 r. w Ośrodku obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka podczas, którego wychowankowie nie mieli czasu  nudzić się, ponieważ  wspólnym zabawom, ziemniaczanym konkurencjom, zagadkom oraz quizom nie było końca. Wszyscy chętnie i z zaangażowaniem „sadzili ziemniaki”, celowali nimi do kosza, slalomem nieśli ziemniaki na łyżkach, czy gnali w  „biegu kelnerów”.

noc bibliotek_5Nasz Ośrodek po raz kolejny przyłączył się do „Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek" , mającej na celu popularyzację czytelnictwa (5.10.2019 r.). W tym roku  przedsięwzięcie  miało nietypowy i bardzo ciekawy charakter. Organizatorzy, czyli Biblioteka Miejska w Górze wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną,  zaprosili uczniów do pokojów zagadek, czyli escape roomów. Aby się z nich wydostać, trzeba było rozwiązać  zagadkę lub łamigłówkę. Wszystkie związane były z książką Marcina Kozioła „Skrzynia Władcy Piorunów”.

Z okazji nadchodzącej jesieni wychowankowie Ośrodka wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „ Dary jesieni”.

foto1_5Konkurs miał następujące cele: uwrażliwienie uczniów na piękno różnorodnych zjawisk przyrodniczych, rozwijanie umiejętności posługiwania się wzbogaconymi technikami plastycznymi oraz umiejętne operowanie materiałami.

Ze względu na oryginalność prac zarówno organizatorzy, jak i jury stwierdzili, iż wszyscy autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Jury zdecydowało nagrodzić prace wyróżniające się pomysłowością w ujęciu tematu, wykorzystaniem ciekawej techniki i materiałów.

© 2019 SOSW w Wąsoszu