• header03a.jpg
  • header06a.jpg
  • rozpoczcie_roku_szkolnego_zakup_busa_30_20190904_2010148691.jpg
  • szkola_foto.jpeg

                                                                                                                                                            „Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować

                                                                                                                                                                                         losami narodów i całej ludzkości

                                                                                                                                                                                                      Św. Jan Paweł II

Dzień Niepodległości1_13W tym roku uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości, odwołując się  do wydarzeń związanych z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Tragiczny poranek 1 września 1939 r. przekreślił dwadzieścia jeden lat ciężkiej  pracy Polaków nad odbudową naszej państwowości.

Nie zdążyliśmy się nacieszyć wolnością, a już przyszło powtórnie chwytać za broń. Historia przygotowała nam kolejny okrutny sprawdzian z patriotyzmu, odwagi, wierności ojczyźnie i przyjaciołom… Zdaliśmy go, najpierw walcząc w kampanii wrześniowej, następnie podejmując podziemną walkę z hitlerowskim okupantem w kraju i otwartą na frontach całego świata.

Gościem specjalnym tej ważnej uroczystości był pan Grzegorz Aleksander Trojanek, radny powiatu górowskiego. Celem podtrzymania idei patriotyzmu, przekazał społeczności szkolnej kilka egzemplarzy Konstytucji RP, do wykorzystania podczas zajęć realizowanych w naszym Ośrodku.

W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania,   zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania pod ogólnopolskim hasłem: „ŚNIADANIE DAJE MOC".

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest w listopadzie. Organizują go wspólnie od 2007 r. Komisja Europejska oraz Euro – Taques (ET) - organizacja zrzeszająca szefów kuchni z całej Europy.

W tym dniu, 8 listopada br., dbając o prawidłowe nawyki żywieniowe, spotkaliśmy się przy stole, aby przygotować zdrowy posiłek. Na stołach znalazły się: razowe bułki z wędliną, białym serem oraz z warzywami, jak również aromatyczna herbata z witaminami.

     W kinie Helios 1_128.10.2019 roku wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu uczestniczyli w wyjeździe do kina ,,Helios” w Lubinie w Galerii Handlowej ,,Cuprum Arena”. Celem zorganizowanego wyjazdu było obejrzenie filmu fantastycznego produkcji amerykańskiej Walda Disneya pt. ,, Czarownica 2 ”.

Zakończenie praktyk w Piskorzu1_22Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy we wrześniu i październiku  realizowali praktyki wspomagane w gospodarstwie rolnym w Piskorzu. Podczas nich, zapoznali się ze specyfiką pracy na roli oraz przy chowie zwierząt gospodarskich.

Ostatni dzień praktyk, był podziękowaniem dla uczniów za ich zaangażowanie i pomoc przy pracach rolniczych. Właściciel gospodarstwa zorganizował młodzieży atrakcje w postaci zawodów wędkarskich na pobliskim stawie oraz grill z karkówką i kiełbaską.

       W ramach realizacji zadania 2, projektu unijnego „Zintegrowani”, uczniowie SOSW w Wąsoszu mieli okazję zapoznać się z obsługą urządzenia wielofunkcyjnego, które pomaga w kuchennych pracach. Zajęcia miały na celu naukę obsługi robota kuchennego  oraz przygotowanie świeżych soków warzywno-owocowych. Soki wyciskane ze świeżych owoców oraz warzyw to bez wątpienia zdrowa, ale i smaczna bomba witaminowa!

© 2019 SOSW w Wąsoszu