Dzień Życzliwości

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI przesyłamy pozdrowienia z uśmiechem na twarzy i ciepłym uściskiem dłoni, przekazując ISKIERKĘ NADZIEI na OGIEŃ MIŁOŚCI, by nie zabrakło wśród nas RADOŚCI i POKOJU.

21 listopada br. w naszej szkole, aby zadbać o kształtowanie prawidłowych relacji międzyludzkich, czytaliśmy i rozmawialiśmy o życzliwości oraz znaczeniu prezentowania postawy życzliwości w życiu każdego człowieka. W tym celu wspólnie został wykonany plakat pod hasłem: Znajdź się wśród życzliwych. Każda klasa w szkole i grupa wychowawcza w Ośrodku miały za zadanie opracować swój Kodeks Życzliwości w oparciu o materiały, które zostały wcześniej przygotowane: teksty wierszy, przysłowia oraz myśli filozoficzne.

Uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy naszej placówki w ramach swoich możliwości, w tym dniu przyszli do szkoły w ustalonych kolorach ubrań: niebieskim lub zielonym, które są barwami krasnala ŻYCZLIWKA. Ogłoszono również konkurs na ŻYCZLIWKA klasy oraz grupy wychowawczej, który zostanie rozstrzygnięty pod koniec II semestru nauki.

Pamiętamy, że pozytywna energia, którą przesyłamy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. A zatem do pracy! „…Szerzmy objawy życzliwości, aby życzliwych zwiększać kręgi, a życzliwość rosła do potęgi”.

Przesłanie akcji, która została zorganizowana przez pedagoga szkolnego Lidię Jędryczkę we współpracy ze społecznością szkolną, jest proste Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.