Spływ kajakowy 2016

We wtorek 14 czerwca 2016 roku wybraliśmy się na dwudniowy spływ kajakowy rzeką Barycz. W ośmiu kajakach płynęło 13 uczniów i 3 opiekunów. W pierwszym dniu przepłynęliśmy 25 kilometrów z Wąsosza do Osetna.

Podczas drogi było wesoło i zabawnie, gdyż przydarzył się mały wypadek, przechylił się kajak i jego pasażerowie wpadli do wody. W kajaku tym płynęli: Jagoda i ksiądz Mariusz. To wydarzenie rozbawiło wszystkich, śmialiśmy się i śpiewaliśmy piosenki podczas podróży.

Kiedy dotarliśmy do Osetna, czekał tam na nas ciepły obiad. Po obiedzie rozbiliśmy swoje namioty. Potem graliśmy w karty, piłkę oraz słuchaliśmy muzyki. Wszystkim dopisywał dobry nastrój. Pod wieczór rozpaliliśmy ognisko, by usmażyć kiełbaski.

Po długim i wyczerpującym dniu rozeszliśmy się do namiotów. Kolejnego dnia wstaliśmy wcześnie. Tuż po śniadaniu posprzątaliśmy teren naszego obozowiska i wyruszyliśmy do Żabina. Tam czekaliśmy na busa, aby bezpiecznie powrócić do szkoły.

Cieszymy się, że wycieczka się udała. Dziękujemy organizatorom: panu Adamowi, panu Leszkowi i księdzu Mariuszowi za wspaniale spędzone dwa dni.

                                                                        Autor: Jagoda Plewniak – Filipowicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.