Sprzątanie Świata – Polska

19 września 2018 r uczniowie naszego Ośrodka kolejny raz wzięli udział w akcji „Sprzątania świata- Polska”. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem” Akcja- segregacja! 2x więcej, 2x czyściej”. Celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.

To ważna akcja również ze względu na lepsze wykorzystanie odpadów, poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

Ciągłe przypominanie i uzmysławianie uczniom o konieczności segregacji odpadów oraz ich wpływu na stan środowiska i zdrowie człowieka przynosi pożądane efekty.

Uwrażliwiając ich na stan środowiska naturalnego, zarówno tego bliższego jak i dalszego, oraz wspólnie włączając się w akcje i prace na rzecz środowiska, ufamy, że w ten sposób będzie kształtował się ich system wartości, który będzie zgodny z zasadami ochrony środowiska. Jednocześnie mamy nadzieję, że te wartości będą kierowały ich przyszłym życiem.

Lidia Kochan