IV Ogólnopolska Akcja Czytelnicza pt. „Przerwa na czytanie”

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprosiła uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywa się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

W biciu rekordu brała udział cała społeczność naszej placówki.

Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty oraz Jacek Wójcicki-Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Akcja realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Patronat medialny sprawuje: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Emilia Wawrzyniak