15 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej – zajęcia otwarte

21 maja 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Wąsoszu odbyły się zajęcia otwarte z okazji 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Brali w nich udział wszyscy uczniowie placówki.

Na zajęciach, w formie prezentacji multimedialnej, przedstawiona została tematyka związana z unią , a więc nieco historii o powstaniu wspólnoty, postaci tworzące  organizację oraz cele i zasady jej działania.

Ponadto uczniowie mieli okazję usystematyzować i utrwalić wiedzę na temat Polski. Przedstawiono najważniejsze informacje z geografii i historii naszej ojczyzny. Prezentacje urozmaiciła drama ukazująca proces jednoczenia państw europejskich oraz piosenka w wykonaniu najmłodszych  uczniów. Uroczystym momentem było wspólne odśpiewanie hymnu Unii Europejskiej.

Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę poprzez udział w kole fortuny. Dostarczyło to wielu emocji. Wszyscy śmiałkowie zostali wynagrodzeni za wiedzę i odwagę.

Zajęcia poprowadziła pani Katarzyna Kowaluk oraz pani Elżbieta Kochańczyk.