Akademia Bezpiecznego Puchatka

W bieżącym roku szkolnym, kolejny raz, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka” , mającym na celu edukację uczniów w zakresie bezpieczeństwa. Już od września, uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, uczestniczyli w lekcjach realizowanych w oparciu o starannie opracowane pod względem merytorycznym i metodycznym materiały edukacyjne, przygotowane do programu, po zasięgnięciu  opinii Komendy Głównej  Policji.

;Kubuś Puchatek „uczył” dzieci, jak prawidłowo poruszać się po drodze, przechodzić przez jezdnię, jeździć  rowerem i bezpiecznie oraz zdrowo odpoczywać w czasie ferii.

Przypomniał też o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym dobrze na drodze. Poruszył także zagadnienia dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu i przestrzegał przed  zapraszaniem nieznajomych do domu, podczas nieobecności rodziców. 6.02.2020 r. wszyscy uczestnicy programu przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Tego dnia dzieci mogły sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.

 

                                                                                                          Katarzyna Bursztyńska

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.