Kornel Makuszyński w twórczości dziecięcej

W miesiącu grudniu w SOSW w Wąsoszu odbył się konkurs literacko- plastyczny pod hasłem „Kornel Makuszyński w twórczości dziecięcej”, którego organizatorką była p. Danuta Owczarek- Marcinkowska. Najpierw uczniowie zapoznali się z postacią Kornela Makuszyńskiego oraz jego twórczością, następnie wykonywali prace plastyczne.

W konkursie brało udział 15 uczniów, z czego wyłoniono 5 najlepszych prac, które wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie  Plastyczno- Literackim pt. „Kornel Makuszyński w twórczości dziecięcej” w Jaworze.

W wyniku tego konkursu nasi uczniowie zdobyli znaczące miejsca. W kategorii klas młodszych III miejsce zdobyła Małgorzata Kwasigroch pod opieką p. Danuty Owczarek – Marcinkowskiej. Natomiast w kategorii klas starszych I miejsce zajęła Paulina Krawczyk pod opieką p. Mirosławy Osmelak. Wyróżnienie uzyskały dwie uczennice – Dorota Galicka i Anna Grodecka, które wykonywały prace pod p. Danuty Owczarek- Marcinkowskiej.