Lekcja przyrody w lesie

Wiedzę o przyrodzie uczniowie często zdobywają z książek. Wiedząc o tym, postanowiłyśmy zorganizować lekcję w lesie, który pachnie, szumi, smakuje i mieni się kolorami jesieni. Najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej 7 października 2020r.  odbyli niezapomnianą lekcję, podczas  której poznali w praktyce : piętra lasu. Spacerując po nim rozpoznawali i uczyli się nazw roślin zielnych, leśnych krzewów  i drzew. Idąc ścieżką przyrodniczą na Górkę Halinowską, rozpoznawali drzewa po  liściach i korze, zaś krzewy po owocach. Zbierali liście, szyszki, żołędzie, kasztany i inne dary jesieni, by kolejnego dnia wykonać z nich dekoracyjne ekspozycje – „las w słoiku”.

Projekt ten pozwolił dzieciom utrwalić wiedzę o lesie i jego darach, pobudzić wyobraźnię twórczą i dał wiele radości podczas pracy nad nim.

Aneta Balcerzak, Joanna Krukowska-Zdanowicz, Maria Wielogórska