Rozpoczął się egzamin ósmoklasisty

Sześcioro uczniów klasy ósmej rozpoczęło egzamin ósmoklasisty. Jest on obowiązkowy dla wszystkich uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej – przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły.

Wraz z likwidacją gimnazjów zastąpił egzaminy gimnazjalne i w tym roku przeprowadzony zostaje po raz trzeci. Po raz drugi odbywa się na specjalnych zasadach wymuszonych pandemią COVID-19, czyli w ścisłym reżimie sanitarnym. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba bez objawów chorobowych przypominających objawy COVID-19. Na egzaminie nie mogą pojawić się osoby przebywające w domu z innym członkiem rodziny w izolacji w warunkach domowych albo gdy same objęte są kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych. 

Egzamin potrwa trzy dni, podczas których uczniowie zmierzą się z zadaniami z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego (niemieckiego). Na egzamin ósmoklasisty uczniowie mogą przynieść tylko przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu
z matematyki również linijkę. W trakcie egzaminu nie można korzystać z kalkulatora oraz ze słowników. Zakazane jest również przynoszenie i korzystanie z urządzeń telekomunikacyjnych, takich jak smartfony.

Uczniowie poznają wyniki egzaminu w piątek 2 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu otrzymają tydzień później, w piątek 9 lipca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.