„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

W piękny, słoneczny dzień, pierwszego czerwca,  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu obchodzony był Dzień Patrona połączony z Dniem Dziecka. Ten wyjątkowy dzień dostarczył wiele atrakcji i radości zarówno młodszym, jak i starszym.

Gościem specjalnym tego uroczystego dnia była pani Anna Kolibek – Starosta Górowski, która podarowała uczniom owoce i słodkości, składając im serdeczne życzenia.  Obecni byli także pan Paweł Niedźwiedź – Burmistrz Wąsosza oraz Dawid Bodera – Dyrektor Zespołu Placówek Kultury w Wąsoszu, którzy również przekazali uczniom słodkie upominki. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali gościom swoje talenty w specjalnym występie artystycznym.

W planie dnia obok gier i zabaw na świeżym powietrzu, znalazły się zajęcia poświęcone patronowi Ośrodka – Januszowi Korczakowi. Dzieci przypomniały sobie jego sylwetkę oglądając pokaz multimedialny oraz filmy biograficzne. Następnie wzięły udział w quizach, które dostosowane były do wieku i możliwości psychofizycznych uczniów.

Kolejnym punktem dnia były zmagania sportowe. Uczniowie rywalizowali w wielu konkurencjach sprawnościowych. Tradycyjne rozegrany został mecz siatkówki nauczyciele vs. uczniowie.  Kolejny raz to uczniowie okazali się lepszymi. Równolegle młodsze dzieci mogły skorzystać z innych atrakcji takich, jak: malowanie twarzy, zdobienie włosów, modelowanie zwierząt i przedmiotów z balonów, puszczanie baniek mydlanych różnej wielkości, zabawy z chustą Klanzy, rysowanie kredą.

Ponadto odbyło się wiele konkursów: plastyczne – „Janusza Korczak w oczach dzieci”, „Portret Króla Maciusia”, informatyczne – „Mistrz kodowania”, „Odkrywca zakodowanych zabawek” i wiele innych.

Z pokazem, na sygnale, przyjechali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu, którzy zaprezentowali wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Omówili zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili poczynania druhów.

Najmłodsze dzieci wykazały się talentem kulinarnym przygotowując słodki poczęstunek: babeczki, gofry, ciasta i ciasteczka, które znalazły się na „słodkim stole” obok  owoców, zdrowych napojów. Ogromną niespodzianką okazały się lody EKIPY.  

Aby zachować równowagę żywieniową obok słodkości pojawiło się zdrowe śniadanie, które cieszyło się równie dużym powodzeniem, co lody. Tradycyjnie zostało ono przygotowane w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Śniadanie daje moc”.

Dyrekcja składa serdeczne podziękowania organizatorom oraz wszystkim zaangażowanym
w przygotowanie imprezy. 

Podziękowania należą się także przybyłym gościom: pani Staroście, Annie Kolibek, panu Burmistrzowi, Pawłowi Niedźwiedziowi, panu Dyrektorowi ZPK w Wąsoszu, Dawidowi Boderze, za upominki przekazane wychowankom oraz strażakom z OSP w Wąsoszu za przekazanie cennej wiedzy, dotyczącej udzielania pierwszej pomocy i uatrakcyjnienie świątecznego dnia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.