Akcja Sprzątanie świata- Polska w naszej szkole

Dwudziesta ósma Akcja Sprzątanie świata – Polska odbyła się pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. 17.09.2021r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła w niej udział. Uczniowie wraz  z nauczycielami  z dużym zapałem przystąpili do  porządkowania najbliższego otoczenia naszej placówki. Wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyliśmy posprzątać ulice wokół szkoły,  teren przy boisku „ Orlik”, brzeg rzeki Barycz oraz park przy amfiteatrze.

 Podczas trwania akcji nauczyciele objaśniali  uczniom jej cele oraz propagowali ekologiczny styl życia. Tematyka związana  z ochroną środowiska nie jest obca naszym uczniom. Przez cały rok szkolny, podczas realizacji różnych zajęć, dzieci  i młodzież naszej placówki poszerzają swoją świadomość ekologiczną. 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym,  którzy w tym roku pomogli naszej planecie.

                                                                                                            ]

                                                                                           Joanna Krukowska-Zdanowicz 

                                                                                           Maria Wielogórska 

                                                                                           Lidia Kochan

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.