Z wizytą w schronisku dla zwierząt w Henrykowie

Już kolejny raz uczniowie SOSW w Wąsoszu udali się z wizytą do schroniska dla zwierząt           w Henrykowie. Celem wizyty  było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych  zwierząt oraz chęć niesienia pomocy skrzywdzonym czworonogom.

Uczniowie wraz z opiekunami przekazali zebrane dary, w których znalazły się : sucha i mokra karma, koce oraz inne potrzebne artykuły.

Podczas wizyty uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni po obiekcie. Dzięki przewodnikowi dzieci poznały pracę schroniska od wewnątrz, zasady tam panujące jak i wytyczne, dotyczące oddania zwierzęcia pod opiekę schroniska czy do adopcji. Pracownicy schroniska zachęcali młodzież do zaangażowania się w pracę wolontariacką na rzecz zwierząt.

Wizyta w schronisku była wydarzeniem zaplanowanym w ramach zadania grantowego sfinansowanego  w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego LGD Ujście Baryczy.

Patronat przejęła Pani Małgorzata Stanuch – Rokicka, Prezes Wąsoskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Kundelek”.

Wszystkim, którzy wsparli tę piękną inicjatywę zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt                z całego serca dziękujemy!

                                                                                                    Izabela Matuszewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.