Dzień Dziecka 2022

W piękny, słoneczny dzień, pierwszego czerwca,  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu obchodzony był Dzień Patrona połączony z Dniem Dziecka.

O naszych uczniach nie zapomnieli nasi sympatycy. Pani Urszula Szmydyńska, Starosta Górowski, podarowała słodkie upominki oraz owoce. Pan Paweł Niedźwiedź, Burmistrz Wąsosza – ufundował ogromną, dmuchaną rakietę. Pani Grażyna Owczarek, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej, podarowała naszym dzieciom pyszne lody.

Ten wyjątkowy dzień dostarczył wiele atrakcji i radości zarówno młodszym, jak i starszym. Wspólnie z nami bawili się goście z Ukrainy, przebywający w naszym ośrodku.

Pierwszy czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziecka, jest zawsze okazją w naszej szkole do przybliżenia sylwetki Janusza Korczaka, wielkiego przyjaciela dzieci.  Cała społeczność szkolna obejrzała prezentację multimedialną przedstawiającą życie i twórczość Janusza Korczaka, wysłuchała  piosenki oraz poznała teatrzyk kamishibai o Królu Maciusiu.

Następnie w planie dnia były różnorodne konkurencje sportowe na świeżym powietrzu, zabawy w ogromnej, dmuchanej rakiecie, mecz siatkówki, a te wszystkie atrakcje osłodził candy bar.

Równolegle młodsze dzieci mogły skorzystać z innych atrakcji takich, jak: malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych ogromnej wielkości, rysowanie kredą.

Ogromną atrakcją była wizyta naszych uczniów w siedzibie straży pożarnej. Dzieci mogły zobaczyć wyposażenie wozów strażackich, poznać specjalistyczny sprzęt, a na koniec wizyty, ku uciesze wszystkich, strażacy zademonstrowali  działanie węża strażackiego.

 Dziękujemy wszystkim przyjaciołom naszej szkoły oraz osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i uświetnienie tego święta.

Urszula Kwaśnica – Zielińska

Liliana Barwińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.