Wycieczka do Muzeum Ziemi Rawickiej

Europejskie Dni Dziedzictwa w tym roku szkolnym stały się okazją do zorganizowania wycieczki do Muzeum Ziemi Rawickiej. To miejsce, w którym zgromadzone są pamiątki obrazujące historię regionu oraz lokalne dziedzictwo kulturowe.

Wizyta obejmowała zwiedzanie ekspozycji oraz warsztaty. W salach muzealnych  zainteresowały nas szczególnie eksponaty związane z tradycjami Hazaków- grupy etnograficznej ludności polskiej zamieszkującej obszar powiatu rawickiego  między rzeką Orlą a Dąbroczną. . Współcześni spadkobiercy kultury hazackiej pielęgnują tradycje i obyczaje  swoich przodków. Zaciekawienie wzbudziły także narzędzia, którymi posługiwali się dawniej rzemieślnicy tacy jak: stolarze, kowale, szewcy, sukiennicy oraz przedmioty codziennego użytku. Te wszystkie okazy uświadomiły nam jak trudna i ciężka była dawniej praca.

 Ciekawym miejscem ,zwłaszcza dla chłopców, okazała się sala poświęcona Korpusowi Kadetów, w którym kształcili się młodzi chłopcy do służby wojskowej.

Mieliśmy okazję również uczestniczyć w warsztatach plastycznych nawiązujących do herbu Rawicza.

Pobyt w Rawiczu zwieńczyła wizyta w kawiarni , w której delektowaliśmy się lodami i deserem. Był to bardzo przyjemnie spędzony dzień,  wszak to początek tygodnia szczęścia. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.