Sztuka łączy pokolenia

W ramach integracji międzypokoleniowej, 25 października 2023 roku, odbyło się spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego  z Wąsosza.

Zaproszeni seniorzy wraz z wychowankami wzięli udział  w zajęciach zatytułowanych  „Jesienne inspiracje”. Uczestnicy mieli okazję wykazać się kreatywnością, wykorzystując różne materiały i techniki do tworzenia ciekawych prac plastycznych.

Umiejętności komunikowania się między młodym człowiekiem a seniorem, to bardzo cenne doświadczenie. Pozwala na przełamanie wielu barier, ułatwia funkcjonowanie we współczesnym świecie, w którym bardzo często brakuje czasu na bezpośredni kontakt
z drugim człowiekiem.

Dla wszystkich było to mile spędzone popołudnie. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, została też  utworzona galeria prac.