Dzień Jeża w przedszkolu

13 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Jeża. To wydarzenie miało przybliżyć  przedszkolakom  życie jeży i ich znaczenie dla środowiska naturalnego.

Jeże są  pożądanymi gośćmi w naszych ogrodach, ponieważ zjadają szkodniki, takie jak ślimaki czy owady, dlatego też zasługują na ten świąteczny dzień.

Zajęcia rozpoczęliśmy od rozwiązywania zagadek poświęconych bohaterom dnia. Następnie dzieci ozdabiały jeżyki różnymi technikami plastycznymi
oraz rozwiązywały zadania.

Zajęcia dostarczyły dzieciom  nie tylko wiele zabawy
 i ciekawych doświadczeń edukacyjnych, ale też rozwijały ich świadomość  ekologiczną i troskę o przyrodę.

Justyna Papierniak