Piernikowy Szlak z Wolontariuszami

Lokalne Centrum Wolontariatu przy Centrum Usług Społecznych w Rawiczu po raz kolejny zorganizowało akcję pt. „Piernikowy Szlak z Wolontariuszami”. Inicjatywa skierowana była do Szkolnych Kół Wolontariatu, jak również indywidualnych osób, które wyrażą chęć włączenia się do tego projektu.

Odbiorcami pomysłu są mieszkańcy Gminy Rawicz, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych, samotnych i z niepełnosprawnościami.

Akcja obejmowała przygotowanie domowych pierników wraz z życzeniami i dostarczenie ich do wyznaczonych instytucji albo organizatorom, którzy przekażą je beneficjentom.

Nasz Ośrodek również postanowił przyjąć zaproszenie i włączyć się do tego zadania. W misję zaangażowali się uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej i I – III szkoły przysposabiającej do pracy „A”. Dzieci i młodzież zredagowali świąteczne życzenia na kolorowych serduszkach. Starsi uczniowie pod kierunkiem p. Anety Balcerzak upiekli domowe pierniczki, młodsi zaś udekorowali je przepysznym lukrem. Wszyscy z zapałem pracowali przy słodkich wypiekach, ciesząc się, że mogą wykonać bezinteresownie coś dobrego na rzecz drugiego człowieka. Każdy zdał sobie sprawę, że nawet najmniejsza pomoc czy uśmiech może komuś sprawić radość, pozwoli poczuć się ważnym i wyjątkowym.

5 grudnia 2023 r. wykonane prezenty dostarczyliśmy organizatorom. Pracownicy Lokalnego Centrum Wolontariatu rozdysponują je wśród pacjentów Szpitala Powiatowego w Rawiczu.

Aneta Balcerzak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.