Warsztaty świąteczne

8 grudnia 2023 r. z inicjatywy księdza Tomasza Głodowicza odbyły się warsztaty świąteczne integrujące społeczność Ośrodka z uczniami Zespołu Szkół w Wąsoszu.

W jadalni, w miłej, świątecznej atmosferze młodzi mieli okazję poznać się, porozmawiać na temat swoich zainteresowań jednocześnie dekorując pierniki przygotowane przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Następnie z nieskrywaną radością wykonywane były kolędy i pastorałki.

Uczniowie mogli też zmierzyć się z nowym wyzwaniem – własnoręcznie wykonali ozdoby choinkowe techniką makramy.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, przełamania lęków i obaw przed innymi, ale przede wszystkim do integracji środowiska lokalnego.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania oraz pomysłodawcom – nauczycielom Zespołu Szkół w Wąsoszu.