Laboratoria Przyszłości- stacja lutownicza

Stacja lutownicza, zakupiona w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”, została wykorzystana na zajęciach techniki z uczniami klas: IV, V oraz VII szkoły podstawowej. Młodzi ludzie mieli okazję poznać nie tylko budowę, ale i obsługę tego urządzenia.  Poza tym nabyli teoretyczną wiedzę na temat lutowania i jego rodzajów oraz czynników, od których zależy jakość tej czynności.

Uczniowie poznali również możliwości zastosowania stacji lutowniczej i nauczyli się lutować z zachowaniem zasad BHP.

Zajęcia bardzo się młodym ludziom podobały, co przełożyło się na ich aktywną pracę.

Maria Wielogórska