Wigilijne spotkanie

20 grudnia 2023 r. cała społeczność Ośrodka spotkała się  na  uroczystości zorganizowanej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jak co roku w nastrój świąteczny wprowadziły jasełka, które przybliżyły temat świąt.

W tym roku na zaproszenie do udziału w wigilii odpowiedziało wiele osób: pani Urszula Szmydyńska – Starosta górowski, pan Andrzej Rogala – Wicestarosta górowski, pan Ryszard Wawer – przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego, pan Paweł Niedźwiedź – Burmistrz Wąsosza, pani Grażyna Owczarek – radna Rady Powiatu Górowskiego, pani Katarzyna Antolak – naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Górze oraz pani Aneta Kłak – inspektor Wydziału  Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Górze, pan Andrzej Rapior – przedstawiciel Rady Miejskiej Wąsosza i wieloletni przyjaciel Ośrodka, pani Lidia Haszowska – przewodnicząca Rady Rodziców w Ośrodku oraz górnicy ze Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego KGHM Polska Miedź S.A. oddział: Zakład Wzbogacania Rud w Polkowicach z przewodniczącym panem Dariuszem Sędzikowskim,  a także po raz pierwszy delegacja Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego ZG „Polkowice-Sieroszowice” z wiceprzewodniczącą panią Beatą Łuczak. Ponadto w uroczystości udział wzięli nauczyciele, wychowawcy, absolwenci, pracownicy niepedagogiczni.

Czas Bożego Narodzenia to czas szczególny – czas, gdy choć na chwilę zapominamy o trudach dnia codziennego, o kłopotach i zmartwieniach. Jest to okazja umacniania więzi rodzinnych oraz przyjacielskich. Szczególnie cieszy nas okres przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią.

Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia: Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie wszystkim spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia!

Następnie Dyrektor Ośrodka podziękowała ofiarodawcom niespodzianek
i upominków dla wychowanków: pani i panu Starostom, panu Burmistrzowi, pani Grażynie Owczarek, panu Andrzejowi Rapiorowi, pani Lidii Haszowskiej oraz górnikom – Dariuszowi Sędzikowskiemu i Beacie Łuczak. Radość przepełnia nasze serca, kiedy ludzka życzliwość przejawia się w niesieniu szczęścia drugim.

Wieczór upłynął w miłej i świątecznej atmosferze przy śpiewie kolęd i pastorałek.