Bieg Kolorowych Skarpetek i Pierwszy Dzień Wiosny!

21 marca w pierwszy dniu wiosny odbył się po raz pierwszy w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu Bieg Kolorowej Skarpetki jako uczczenie Światowego Dnia Zespołu Downa.

Patronat nad imprezą objęli pani Urszula Szmydyńska, Starosta Górowski, oraz pan Paweł Niedźwiedź, Burmistrz Wąsosza, dzięki ofiarności których możliwe było zakupienie pamiątkowych medali, słodyczy i napojów oraz drobnych upominków dla uczestników.

W obchodach wzięli udział obok wychowanków SOSW w Wąsoszu uczniowie z placówek oświatowych z gminy Wąsosz (Publicznej Szkoły Podstawowej w Wąsoszu, Szkoły Podstawowej w Czarnoborsku, Przedszkola Samorządowego i Klubiku Dziecięcego w Wąsoszu). Swoją obecnością w tym wyjątkowym dniu zaszczycili też przedstawiciele zarządu Uniwersytetu III Wieku w Wąsoszu. Wszyscy radośnie pokonali wyznaczoną trasę biegu, a potem mieli okazję do miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Na gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników SOSW oraz zajęcia kreatywne przeprowadzone przez panie bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Wąsoszu oraz z SOSW w Wąsoszu.

Wiosenne święto na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników i planowana jest kontynuacja tej wspaniałej inicjatywy w kolejnych latach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.