Podsumowanie akcji Szkoły dla Nadziei

Tegoroczne wakacje wolontariusze z naszego Ośrodka rozpoczęli bardzo pracowicie. Na samym początku udaliśmy się do Wrocławia, aby przekazać zebrane nakrętki w ramach realizacji zadania nr 5. Oddaliśmy je w punkcie odpadów, gdzie zostały zważone, otrzymaliśmy wynik: 134,75 kg.

Potem pojechaliśmy do siedziby Fundacji, gdzie przekazaliśmy puszki ze zbiórki w ramach realizacji zadania nr 6 „Nadzieja zamiast kwiatka”. Nazajutrz otrzymaliśmy telefon, że zebrana kwota to: 1171,43 zł.

Za realizację tych dwóch zadań nasza szkoła otrzymała w czasie wakacji kolejne dwa koła ratunkowe.

Ostanie zadanie – udział w Korowodzie Nadziei przypadło na początek września. To zadanie zostało również ochoczo wykonane. Nasi młodzi i starsi wolontariusze przeszli w pochodzie ulicami Wrocławia, manifestując w ten sposób solidarność z dziećmi chorymi na nowotwory z Przylądka Nadziei.

Kilka dni temu otrzymaliśmy informację, że zostało nam przyznane ostatnie koło i tym samym zakończyliśmy roczny projekt. Po raz drugi dostaliśmy tytuł RATOWNIKA NADZIEI.

Emilia Wawrzyniak