W barwach złotej polskiej jesieni

09.10.2017 roku w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Plastyczny pt. ,,Złota polska jesień”, którego organizatorkami były p. Marta Białobrzewska i p. Mirosława Osmelak.

Głównym celem konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno jesiennego krajobrazu.

Konkurs ze względu na bliską wychowankom tematykę cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością, wyobraźnią, pomysłowością, inwencją twórczą poczuciem estetyki. Prace były bardzo ciekawe, charakteryzowały się różnorodnością technik plastycznych.

Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach wiekowych, tj. dzieci starszych i młodszych.

W kategorii pierwszej, I miejsce zdobyła Anika Pacholska, II-zajął Jakub Plewniak-Filipowicz, III-Jagoda Plewniak- Filipowicz i Karolina Rogowska, za wspólnie wykonaną pracę.

W kategorii drugiej I miejsce zdobyła Wiktoria Przybylak, II–Lucjan Janiszewski, III-Klaudia Stach.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania i drobne upominki. Rozdaniu nagród towarzyszyła galeria prac konkursowych.