Przydymione pyszności, pieczony ziemniak w roli głównej

Zgodnie z kalendarzem imprez naszej szkoły, nadszedł czas na obchody święta pieczonego ziemniaka. W tym popołudniowym spotkaniu brała udział cała społeczność internatu.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem włączyły się w przygotowania, chętnie rywalizowały w różnych zabawach plenerowych, śpiewały przy ognisku. Wykazały się również inwencją twórczą, malując na folii spożywczej przepiękne pejzaże jesienne.

Po zjedzeniu, pieczonych nad ogniem, kiełbasek w końcu przyszedł czas na głównego bohatera dnia – osmolonego popiołem, pachnącego jesienią, przepysznego ziemniaczka.

Pełną radosnej wrzawy zabawę zakończyło wspólne gaszenie ogniska.

Katarzyna Bursztyńska