Apel – Odzyskanie Niepodległości

W 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zgromadzili się, jak co roku, na uroczystości poświęconej obchodom Narodowego Święta Niepodległości. Zjednoczeni we wspólnym przeżywaniu narodowego święta celebrowali cześć i pamięć poległych w walce o niepodległość rodaków.

W patetyczny nastrój wprowadził wszystkich koncert utworów patriotycznych pod nazwą „Z pieśnią przez dzieje Polski”. Każda pieśń opatrzona została komentarzem dotyczącym historii jej powstania oraz ilustracjami ówczesnych wydarzeń w dziejach Polski. Koncert przeplatały utwory wykonywane przez uczniów solo, w duetach, jak również przez zaangażowaną w śpiew publiczność. Taka forma wspomnienia walczących o niepodległość Polaków pozostaje ukłonem w ich stronę. Już wieszcz Adam Mickiewicz docenił siłę przekazu pieśni pisząc:

Płomień rozgryzie malowane dzieje,
Skarby mieczowi spustoszą złodzieje,