Żyj zdrowo – spotkanie z dietetykiem

Powoli dochodzi do końca praca uczniów klas drugich gimnazjum nad projektem edukacyjnym pt. „Bezpiecznie w szkole. Bezpiecznie w domu”. Jednym z aspektów bezpieczeństwa jest dbałość o zdrowy styl życia. Uczniowie postanowili więc bliżej przyjrzeć się zdrowym nawykom żywieniowym.

Na nasze zaproszenie odpowiedziała pani Agata Iwasików, dietetyk, która podzieliła się fachową wiedzą na ten temat. Po spotkaniu ogólnym, pani dietetyk została z uczniami klas gimnazjalnych, aby omówić już konkretne niebezpieczeństwa związane ze złym odżywianiem, które ma przykre skutki nie tylko teraz, ale również w późniejszym wieku.

Mamy nadzieję, że ta wiedza przerodzi się w konkretne działania. Od tej pory mówimy NIE!!! – chipsom, coca coli i innym fast foods.

Spotkanie zorganizowały panie Katarzyna Kordiak i Liliana Barwińska.