Zawodoznawcza wycieczka do Poznania

11 czerwca 2014r. grupa uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej pojechała na kolejną wycieczkę zawodoznawczą. Tym razem celem była Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Już w progu uczelnia zaskoczyła nas mile. Gdy weszliśmy do budynku szkoły odnieśliśmy wrażenie, że jesteśmy w hotelu. Ten przytulny wystrój holu uczelni bardzo nam się spodobał i wzbudził zainteresowanie szkołą.

Naszymi przewodnikami po uczelni byli p. Januszewski i studentka ze Słowacji p. Monika. Państwo zaprezentowali nam ofertę szkoły.

Ich zdaniem uczelnia wyróżnia się, wśród podobnych, bogatym i atrakcyjnym wachlarzem praktyk zawodowych, w tym również zagranicznych. Praktyki zagraniczne cieszą się wśród studentów dużą popularnością, bowiem umożliwiają, oprócz wiedzy i doświadczenia zawodowego, zdobycie także środków finansowych na pokrycie części lub całości czesnego w szkole.

W szkole zwiedziliśmy różne pomieszczenia. Byliśmy w nowoczesnej bibliotece oraz auli, gdzie przywitała nas dr E. Mucha-Szajek (Koordynator ds. organizacyjno- programowych) i obejrzeliśmy film ukazujący walory szkoły.

Uczestniczyliśmy również w dwóch pokazach praktycznych umiejętności: przyrządzania bezalkoholowych drinków i flambirowania owoców. Gospodarze umożliwili nam wypróbowanie swoich sił. Najodważniejsza okazała się Mariola Galicka, która nie tylko przygotowała drink, ale także deser z owoców wykonany metodą flambirowania.

Na koniec wizyty mieliśmy okazję spróbować dań z „ Restauracji Filmowej”, która mieści się na uczelni. Obiad nie tylko smakował wyśmienicie, ale był też pięknie podany.

Dziękujemy za miłą i pełną wrażeń gościnę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.