Dzień Patrona i Sportu

Dnia 5 czerwca 2014 r. w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona, którym jest Janusz Korczak. Z tej okazji przygotowane zostało wiele atrakcji. Inaugurację obchodów rozpoczęliśmy od apelu, w czasie którego przypomnieliśmy sobie sylwetkę przyjaciela dzieci, czyli Korczaka. Wśród wierszy i piosenek wpleciona były informacje przybliżające jego biografię. Można było się rozmarzyć oglądając piękne osobliwości świata przyrody przy dźwiękach utworu „Imagine” zespołu The Beatles.

Kolejnym punktem dnia był konkurs plastyczny pod hasłem: „Moje marzenia”. Uczniowie prawie wszystkich klas z chęcią na papierze wykonali prace różnymi technikami plastycznymi, które zostały ocenione przez jury konkursu. Wyniki konkursu przedstawiały się następująco:

I miejsce Karolina Galicka

II miejsce Katarzyna Mokrzycka

III miejsce Paulina Krawczyk.

Druga część dnia przebiegła pod znakiem matematyki i sportu. Rozpoczęliśmy od zmagań sprawnościowych, rozgrywając MISTRZOSTWA SZYBKIEGO LICZENIA 2014. To już druga edycja konkursu, w czasie którego wszyscy uczniowie, stosownie do swoich możliwości i umiejętności, rozgrywają konkurencje sportowe, prezentując jednocześnie umiejętności z zakresu szybkiego liczenia. Celem konkursu jest wyłonienie mistrza każdego etapu edukacyjnego, ale także rozwijanie zainteresowań matematycznych, wspieranie młodzieży uzdolnionej matematycznie czy stworzenie warunków szlachetnej rywalizacji.

W tym roku klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Kategoria: szkoła podstawowa

Mistrz Szybkiego Liczenia AKOWSKA, MATEUSZ ZIELONY

I vice Mistrz Szybkiego Liczenia GRACJAN PYTEL

II vice Mistrz Szybkiego Liczenia PAULINA KRAWCZYK

Kategoria: gimnazjum

Mistrz Szybkiego Liczenia MARCIN SOLICH, MATEUSZ LEWICKI

I vice Mistrz Szybkiego Liczenia KRZYSZTOF WOJTKIEWICZ, KONRAD TONDER

II vice Mistrz Szybkiego Liczenia JAKUB PLEWNIAK, MICHAŁ KACZMAREK

Kategoria: szkoła zawodowa

Mistrz Szybkiego Liczenia HELENA PORZUCEK

I vice Mistrz Szybkiego Liczenia JUSTYNA PORZUCEK

II vice Mistrz Szybkiego Liczenia SZYMON WILDEMAN

Ponadto przyznano wyróżnienia dla JAKUBA PACKA, KACPRA WIELOCHOWSKIEGO, DOMINIKA SZKORUDY, PATRYKA WALCZAKA oraz PANI ANETY BALCERZAK.

W tym samym czasie przygotowany został grill, wszyscy z chęcią zjedli drugie śniadanie na świeżym powietrzu.

Ostatnim punktem dnia był mecz siatkówki drużyn nauczycieli oraz uczniów. Wszyscy zawodnicy stanęli do walki, każdy dał z siebie wszystko, by jego drużyna wypadła najlepiej. Oprócz sportowej rywalizacji najbardziej jednak liczyły się dobra zabawa i przyjemność obcowania ze sobą.

W ten sposób uczciliśmy pamięć naszego patrona, Janusza Korczaka, dając wychowankom wiele powodów do zadowolenia. Organizatorami obchodów Dnia Patrona oraz Sportu były panie: Urszula Kwaśnica – Zielińska, Justyna Dąbrowska, Danuta Owczarek – Marcinkowska, Joanna Krukowska – Zdanowicz.

Całemu świętu przyświecały jego słowa: Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Na pewno za rok to powtórzymy!