Prelekcja – Zimowe Ptaszydła

We współpracy z Nadleśnictwem Góra Śląska w ramach akcji „Pomóżmy naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę”, dnia 31. 10.2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym odbyła się wystawa i prelekcja pt „Zimowe Ptaszydła”.

Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się, jak odróżniać niektóre ptaki, jaki pokarm należy włożyć głodnym ptakom do karmnika i jakich gości unikać w karnikach. Uczniowie Internatu i szkoły wykonywali prace plastyczne i techniczne. Grupa I pod okiem wychowawcy wykonała piękny trójwymiarowy karmnik, dodatkowo grupa wykonała gawrona w czerwonej czapce. Grupa II z wychowawcą stworzyła płot, na którym przysiadły wróbelki, oraz małe gawronki na sankach . Wychowawczyni z grupą III przygotowała piękne okna, a w nich zimowe ptaki, dodatkowo grupa wykonała prace z kulek z bibuły. Grupa IV z wychowawcą przedstawiła prace plastyczne – sylwetki ptaków. Najmłodsi z p. Asią stworzyli rysunki ptaków i sowy. Nasi Gimnazjaliści z p. Anetą zrobili plakat- drzewo, na którym przysiadły nocne sowy i sówki. P. pedagog z grupą wykonała MEGA wielką sowę.

Wszystkie prace możemy podziać w holu szkoły. Już wiemy , że los ptaków nie jest nam obcy, czekamy z niecierpliwością na karmniki i pokarm.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i cierpliwość przy wykonywaniu tak pracochłonnych małych dzieł sztuki.

Prelekcję przygotowała i prowadziła Pani Emilia Wawrzyniak.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.