Dzień Zdrowego Śniadania

W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania tradycyjnie już w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania pod ogólnopolskim hasłem „ŚNIADANIE DAJE MOC”.

W tym dniu, aby zadbać o kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, czytaliśmy i rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu oraz roli śniadania w codziennym żywieniu każdego człowieka. Potem spotkaliśmy się przy stole, aby przygotować zdrowy posiłek: razowe bułki z wędliną i białym serem oraz z warzywami, jak również aromatyczną herbatę z witaminami i miodem. Śniadanie było smaczne, zdrowe i kolorowe. A my wiemy, że „Najważniejsze życiowe przykazanie to jeść codziennie zdrowe śniadanie, bo tylko wtedy do nauki i zabawy siły będziemy mieli bez liku”

Cieszymy się, że mogliśmy zasiąść do wspólnej Uczty Śniadaniowej, która po raz kolejny już częściowo została sfinansowana ze środków naszego Stowarzyszenia ISKIERKA. Natomiast miód pochodził z prywatnej pasieki pszczelarskiej i został przekazany przez p. Joannę Krukowską – Zdanowicz. Cytaty o zdrowym żywieniu są autorstwa Lidii Jędryczki.

Akcja Zdrowego Śniadania została zorganizowana przez pedagoga szkolnego p. Lidię Jędryczkę we współpracy z p. Marią Wielogórską, p. Danutą Owczarek–Marcinkowską, p. Joanną Krukowską – Zdanowicz oraz p. Marią Cymbalistą.

Teraz czekamy na zimową ucztę śniadaniową.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.